Serwer na cukierniczy sklep internetowy

Wybierając serwer na sklep trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę ruch jakiego będziemy się spodziewać w obrębie naszej witryny. Jest to poniekąd uzależnione od rodzaju sklepu i oczywiście jego popularności, ale ten drugi czynnik będzie nam trudno określić na początku. Przykładowo sklep Sweetdecor – Dekoracje Tort to sklep działający w branży cukierniczej, a więc nie jest tak popularna jak niektóre inne branże. Dlatego też sklep “Sweetdecor – Dekoracje Tort” nie będzie potrzebował tak dużego transferu jak na przykład sklep ExtraOpony.pl, który sprzedaje opony w Warszawie, a zapewniam was, że opony są dość obleganą branżą i na przykład takie frazy kluczowe jak opony warszawa generują spory traffic. Sklep cukierniczy Sweetdecor Dekoracje Tort sprzedaje głównie dekoracje na torty, ma też inne produkty, ale dekoracje na tort to jeden z głównych. Zatem klientem tegoż sklepu będą głównie firmy oraz pewna liczba klientów indywidualnych, a zatem nie wygenerują oni tak dużego obciążenia serwera jak w przypadku branży opon.

Jest wiele rodzajów stron i sklepów internetowych i na podstawie branży można w przybliżeniu przewidzieć obciążenie serwera przy założeniu intensywnej promocji. Oczywiście bez promocji nie będzie ruchu na stronie, ale skoro już ktoś zakłada sklep to prawdopodobnie również przewiduje jego promocję.

Oczywiście podstawą wyboru serwera jest niska awaryjność, dlatego lepiej nieco wiecje zapłacić za porządny pewny serwer niż borykać się z problemami serwerów z najtańszych ofert.

Dodaj komentarz