Szkółka z roślinami iglastymi w Szczecinie – Tuje Szmaragd

1 Comment

Wiosna sprawia, że ludzie którzy urządzają swoje ogrody zaczynają coraz bardziej rozglądać się za odpowiednimi roślinami. Ładnie i z pomysłem urządzony ogród to po prostu wizytówka posiadaczy domów jednorodzinnych. Niektórzy wydają naprawdę duże sumy pieniędzy na to żeby się pokazać i chwalić przed znajomymi tym, że mają cudowny ogród dookoła domu. Jedni urządzają ogród i ogólnie przestrzeń wokół domu sami, a inni od razu zatrudniają profesjonalną firmę ogrodniczą.

Jaki ogród wybrać

Tuje w Szczecinie można nie drogo kupić w szkółce roślin iglastych Dołuje

Trzeba powiedzieć, że nie ma jednego konkretnego przepisu na ładny ogród i wszystko zależy od zarówno zasobności naszego portfela oraz od naszej pomysłowości i konsekwencji. Jeśli mamy czas i gust to możemy pokusić się o to żeby samemu ogród zaprojektować i potem wszystko wykonać.  W tym żeby samemu zrobić własny ogród pomoże nam przecież internet oraz mnogość sklepów ogrodniczych i szkółek z roślinami.

W szkółkach krzewów i sklepach z roślinami z roku na rok pojawia się coraz większy wybór iglaków. Rodacy kupują już nie tylko tuje, ale także najróżniejsze cisy, cyprysy, jałowce i egzotyczne sosny. Coraz bardziej popularne na naszych działkach są też jodły i świerki. Oczywiście nie można też pominąć popularności roślinek liściastych i kwiatów jednak w tym artykule chcemy skupić się nas najbardziej znanymi iglakami czyli tujami.

Tuje kupuj w szkółkach

Jeśli planujemy ładny żywopłot wokół domu to najlepiej zdecydować się na tuje szmaragdy

Ogród wokół domu najczęściej kojarzy nam się też z żywopłotem. Prawie każdy chce mieć swoją prywatność i dlatego odgradzamy się od innych żeby nas nie widzieli. Takie nasze prawo żeby na swojej posesji czuć się swobodnie dlatego właśnie decydujemy się na żywopłot. Bardzo popularne i lubiane stały się od kilkudziesięciu już lat żywopłoty z tui. Tuje szmaragd lub brabant to rośliny, które najczęściej widujemy wokół posesji.

Tuje szmaragd tworzą gęste i zielone żywopłoty, które jeśli odpowiednio formujemy to naprawdę po kilkunastu latach robią wrażenie. Niektórzy tuje kochają, inni nienawidzą, ale fakt jest taki, że jest to najszybszy i najtańszy sposób na zielony żywopłot. Jeśli chcemy mieć taki żywopłot u siebie na posesji to pamiętajmy żeby tuje kupować tylko w polecanych i sprawdzonych szkółkach z iglakami. Kupujmy tuje szmaragd tam gdzie są one uprawiane od “zera” w donicach i zawsze trzymane na zewnątrz. My możemy polecić Państwu naprawdę ciekawą szkółkę iglaków w Szczecinie w której sprzedają tuje szmaragd różnej wielkości. Poniżej podajemy namiary.

Szkółka iglaków pod Szczecinem w Dołujach
woj. Zachodniopomorskie
Szkółka roślin Tujki – tel. 601767340

Categories: porady

Tags: ,

One Reply to “Szkółka z roślinami iglastymi w Szczecinie – Tuje Szmaragd”

  1. Z doświadczenia wiem, że nie jest łatwo dostać naprawdę ładne i gęste tuje do posadzenia żywopłotu. Często widuje wokół ogrodów świeżo sadzone tuje zamawiane gdzieś przez internet i są to kikuty, których ja osobiście wstydziłbym się w moim ogrodzie wkopywać. Większość iglaków kupowanych np z allegro to rzadkie i słabo ukorzenione roślinki, które czasem się przyjmą, a czasem nie. Opisaną tutaj szkółkę znam i polecam bo naprawdę mają śliczne i zdrowe tuje szmaragdy.

Dodaj komentarz