Serwery i forum na sklep rapidshare

No Comments

Zakupoholizm – jak mu nie ulec? W nałóg ten popada się niepostrzeżenie, szczególnie gdy zna się dobre serwery i forum na sklep rapidshare. Początkowo są to tylko zakupy od czasu do czasu. Potem pojawia się debet na koncie i w ruch idą karty kredytowe. Z czasem okazuje się, że nie możesz wyjść ze sklepu z pustymi rękami. Wyprawy do sklepów stają się panaceum na całe zło.

Jeśli kupowanie zaczyna odbijać się na twoim życiu – nie starcza ci na rachunki i codzienne życie, zaczynasz pożyczać coraz więcej pieniędzy i nie możesz spłacić długów – to znak, że czas coś z tym zrobić. Warto także zapomnieć o tym, że istnieje forum filmowe dla miłośników dobrego kina (Wrzucanie.pl) , a na nim  sklep rapidshare. Po pierwsze należy uświadomić sobie istnienie problemu i zacząć z nim walczyć. Oto kilka podpowiedzi. Płać w sklepach gotówką. Płacenie kartą płatniczą czy kredytową nie boli tak bardzo jak wyjmowanie gotówki z portfela, bo wówczas widzimy jak szybko ubywa nam pieniędzy.

Odzyskasz pewną miarę kontroli nad swoimi finansami, gdy zrezygnujesz z kart (nie można wówczas robić długów). Zostaw sobie jedną kartę i wprowadź żelazną zasadę, że za codzienne zakupy płacisz gotówką, a za ekstra wydatki kartą płatniczą. Nie daj się skusić promocji. Pamiętaj, że promocja to tylko chwyt reklamowy. Kupuj tylko to co zaplanowałaś. Promocje kuszą oszczędnościami, ale nie planowane wydatki to żadna oszczędność. Jeśli już kiedyś uda Ci się zapanowac nad chęcią niekontrolowanych zakupów to możesz czasem zajrzeć i sprawdzić co nowego oferuje sklep rapidshare.

Dodaj komentarz