Serwery gier

No Comments

Czym były by obecnie gry komputerowe bez internetu ? Obserwując dzisiejsze trendy , można powiedzieć, że tylko i wyłącznie gry internetowe opanowały świat. Właśnie do tego rodzaju gier niezbędne są serwery.

serwery
serwery

 

Czym powinien się charakteryzować dobry serwer gier ? Zapewne każdy gracz ma tylko jedną odpowiedź na to pytanie. Serwer ma działać niezawodnie zawsze – gra ma przebiegać bez najmniejszych zakłóceń. To zupełnie naturalna reakcja użytkownika, jednak z punktu widzenia administratora sprawa nie wygląda tak prosto. Dobre serwery popularnych na świecie gier (Maxserwer.com) powinny charakteryzować się nie tylko niezawodnością same w sobie. Bardzo ważnym aspektem jest miejsce w którym znajduje się dany serwer.

Aby serwer mógł poprawnie i szybko obsłużyć graczy, musi znajdować się jak najbliżej nich. W praktyce oznacza to, że najlepiej  jak serwer będzie  w kraju z którego pochodzą gracze. Im dłuższa droga jaką ma pokonać sygnał od serwera do użytkowników , tym większe prawdopodobieństwo zakłóceń. Dlatego tak ważne jest, żeby projektując profesjonalne serwery gier uwzględnić  ich lokalizację. Tylko wtedy gracze będą zadowoleni i chętnie zapłacą za możliwość zabawy.

Dodaj komentarz