Oszczędzanie energii – urządzenia elektroniczne

No Comments

Nie ulega wątpliwości, że konsole do gier stają się coraz bardziej zaawansowanymi urządzeniami. Producenci chcąc odnieść sukces na rynku prześcigają się rozszerzaniu ich funkcjonalności. Na tym etapie nikt nie przejmuje się oszczędzaniem energii – wydaje się ona kosztem pomijalnie małym. Liczy się tylko zadowolenie użytkowników.

konsole
konsole

Okazuje się jednak, że jak każde urządzenie elektroniczne także konsole do gier potrzebują prądu do działania. O ile jest on niezbędny podczas zabawy, o tyle jest zupełnie niepotrzebny w każdej innej chwili. Zostawianie sprzętu elektronicznego w trybie czuwania to marnotrawienie energii.

Właśnie na ten fakt warto zwrócić uwagę. Bardzo często konsole do gier zostawiane są podłączone do prądu w czasie kiedy są nieużywane. Oszczędzanie energii w Polskich domach nakazuje wyłączanie wszelkiego sprzętu aktualnie niepotrzebnego. Ile można zaoszczędzić ? Zależnie od konkretnego urządzenia może to być od kilkunastu, do kilkudziesięciu złotych rocznie. Biorąc pod uwagę sumę kilku różnych urządzeń domowych, to mogą być to całkiem spore oszczędności. Warto zastanowić się nad tym faktem i nawet tak błahą sprawę jaką jest konsola do gier traktować poważnie, wyłączając ją z prądu po zabawie.

Dodaj komentarz