Okiennice i rolety plisy – tradycyjna osłona okienna

No Comments

Mówiąc o różnych sposobach zacieniania okien, mamy na myśli głównie rolety, żaluzje czy zasłony i firany. Tymczasem warto sobie przypomnieć o jeszcze jednej metodzie, która jest bardzo skuteczna i niezwykle efektowna, droższa jednak od tych wymienionych powyżej. Mowa tutaj o okiennicach – z cała pewnością warto przyjrzeć się im nieco bliżej.

Od wielu lat na Polskich oknach królują modne rolety plisowane

Różne modele okiennic

Tradycje stosowania okiennic są bardzo długie. Obecnie jednak nie cieszą się one tak dużą popularnością jak chociażby rolety czy żaluzje, a to głównie ze względu na wyższy koszt montażu oraz zakupu. Poza tym nie wszędzie one pasują, a niezmiernie ważne jest przecież to, by każdy element elewacji (okiennice są montowane na zewnątrz) pasował do ogólnego charakteru budynku oraz do jego stylistyki.

Na rynku jest dostępnych wiele modeli. Znajdują się wśród nich zarówno pełne modele, jak też i takie, gdzie lamele są zamocowane na stałe pod określonym kątem. W tym pierwszym przypadku uzyskuje się efekt całkowitego zaciemnienia wnętrza, w drugim natomiast światło wpada do pomieszczenia pod określonym kątem – można go regulować, o ile w rachubę wchodzą modele z ruchomymi lamelami, które można ustawić w wybranej pozycji przy zamkniętych skrzydłach.

Zobacz tutaj czy znajdziesz dla siebie tanie rolety na okna wewnętrzne.

Jeśli szukasz nowoczesnych metod na zasłanianie okien przed słońcem to zdecyduj się na modne rolety

Nie tylko drewno

Okiennice najczęściej występują w formie prostokątnej, niemniej jednak wielu producentów posiada w swojej ofercie również i modele odznaczające się niestandardowymi kształtami, dla przykładu trapezu bądź trójkąta. Takie okiennice doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jest zamontowane nietypowe okno – w takim układzie niejednokrotnie pojawia się problem z dobraniem odpowiedniej metody zacieniania.

Jeżeli natomiast chodzi o materiały, z jakich aktualnie produkuje się okiennice, to wyróżnia się w tym zakresie kilka opcji takich jak drewno, PCV czy aluminium. Zdecydowanie najbardziej efektownie prezentują się modele drewniane, które z powodzeniem można wykorzystywać w rozmaitych aranżacjach. Trzeba jednak pamiętać o systematycznej ich konserwacji. Poza tym to większy wydatek niż modele z PCV czy aluminiowe.

Sprawdź tego producenta rolet typu plisy: Profirolety.pl

Categories: porady

Tags: ,

Dodaj komentarz