Kredyt na samochód z instalacją gazową LPG jest możliwy

No Comments

Poszukiwania najlepszego kredytu samochodowego najlepiej rozpocząć od złożenia wizyty w banku, w którym posiadamy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.Najczęściej możemy wówczas liczyć na bardziej dla nas korzystne warunki umowy (co oczywiście wcale nie oznacza, że oferty innych banków nie powinny nas interesować).

Niejednokrotnie macierzysty bank, który zna przecież doskonale naszą historię finansową, zaproponuje nam kredyt na samochód bez zaświadczeń o dochodach i o nie zaleganiu w urzędach. Oznacza to, że nie musimy dostarczać do banku zaświadczenia o wysokości naszych zarobków wystawionego przez zakład pracy. Wystarczy, że wypełnimy specjalne oświadczenie, w którym podamy swoje średnie dochody netto za określony czas (na przykład za trzy ostatnie miesiące) oraz wskażemy ich źródło. Uproszczona procedura ma wiele plusów. Przede wszystkim kredyt jest szybciej przyznawany, dzięki czemu nie musimy długo zwlekać z zakupem samochodu. Coś jednak za coś. W takich sytuacjach banki przeważnie wymagają dość pokaźnego wkładu własnego – przeciętnie o 10 procent wyższego aniżeli przy standardowych ofertach. Niekiedy uproszczone procedury w ogóle nie wchodzą w rachubę, jeśli udział naszych środków nie przekracza 30 procent.

Opłacalne oferty na  kredyt samochodowy na auto z LPG

W Szczecinie można znaleźć naprawdę dobry auto gaz serwis także dla aut na kredyt samochodowy

Nie zawsze rzecz jasna fakt, iż korzystamy z usług danego banku jest jednoznaczny z atrakcyjniejszymi warunkami kredytu. Stąd właśnie koniecznie zapoznania się z tym, co proponują inne banki. Brak uproszczonych procedur wcale nie wyklucza tego, że oferta może się okazać z naszego punktu widzenia opłacalna.

Decydując się na zaciągnięcie kredytu samochodowego na auto z instalacją gazową LPG, powinniśmy mieć na względzie przede wszystkim możliwości naszego budżetu. To oznacza, że nie zawsze kupimy takie auto, jakiego właścicielami pragniemy być. W każdym bądź razie od naszych finansowych możliwości uzależnione jest to w jakiej formie zechcemy spłacać dług.

Są różne kredyty na auta z instalacjami gazowymi LPG

Jeśli chodzi o szybki kredyt na własne auto z instalacją gazową LPG mamy do wyboru raty malejące oraz równe. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia opcja numer jeden jest bardziej opłacalna. W ratach malejących udział części odsetkowej jest mniejszy niż kapitałowej, co w rezultacie sprawia, że zobowiązanie kosztuje mniej. Przy takim rozwiązaniu należy jednak się liczyć z krótszym okresem kredytowania oraz z tym, że początkowo trzeba będzie odprowadzać do banku naprawdę znaczące kwoty. Nie każdy budżet jest tymczasem w stanie to wytrzymać, dlatego też właśnie ekonomia najczęściej przegrywa z szarą rzeczywistością. Najczęściej zatem wybieramy raty równe, ponieważ gwarantują one naszym finansom stabilność. Wiemy, ile dokładnie pieniędzy musimy mieć zabezpieczone na opłacenie raty, co pozwala na swobodne zarządzanie środkami, którymi dysponujemy.

Auto gaz Szczecin to naprawdę profesjonalny serwis instalacji gazowych LPG dla aut w kredycie

W skali miesiąca nie odczuwamy tych wydatków zbyt dotkliwie. Raty malejące są zdecydowanie najbardziej dogodnym rozwiązaniem dla tych wszystkich osób, które mają pewność, że dług uregulują wcześniej – wtedy też najbardziej się to opłaca. Szacując własne możliwości, koniecznie musimy myśleć długoterminowo – na przykład dziś raty malejące nie są kłopotem, ale czy tak będzie dajmy na to za rok?

Każde auto z instalacją gazową LPG wymaga regularnych przeglądów całej instalacji gazowej. Polecamy Państwu bardzo dobry serwis LPG w Szczecinie. Naprawdę solidny auto gaz Szczecin:

ul. Wernyhory 17, 71-240 Szczecin
tel. 501 76 73 76
Strona internetowa – Auto-gaz.szczecin.pl

 

Categories: porady

Tags: , ,

Dodaj komentarz