Analiza internetowego rynku regionalnego i opinie

Jest to krótka analiza rynku regionalnego w aspekcie sprzedaży sieciowej oraz badanie popytu i podaży na opony używane w łodzi. Oczywiście to nieprofesjonalna analiza tak więc prosiłbym o wyrozumiałość w ocenach i komentarzach.

Sektor rynku: Opony używane: Łódź

Chciałbym zaprezentować wam dzisiaj amatorską analizę rynku regionalnego opon używanych w Łodzi jaką wykonaliśmy badając tamtejszy rynek przed wprowadzeniem sklepu internetowego. Oczywiście nie będę tu wypisywał dokładnych wyników badań, a jedynie wnioski jakie wyciągnęliśmy. Otóż Łódź to dość duże miasto, gdzie konkurencja w takiej branży jak opony używane jest na prawdę rozwinięta. Analizowałem ostatnio konkurencję na tym rynku w aspekcie handlu internetowego i sklepów takich jak nasz sprzedający opony używane w Łodzi: . Tego typu firmy przede wszystkim sprzedają opony używane. Łódź to kolejny region, na którym warto szukać dystrybutorów i nowych klientów. Zdecydowałem się zatem na małe, prowizoryczne zbadanie rynku. Otóż okazuje się , że w przypadku nowych opon Łódź jest rynkiem zbyt konkurencyjnym i firmy muszą się borykać ze zbyt silną konkurencją. Opony używane nie są tak popularnym produktem i tu można upatrywać możliwości i szans przebicia się na tym regionalnym rynku. Dlatego właśnie strategicznym celem każdej nowej firmy na tym rynku powinno być dotarcie do nieco innej grupy klientów, którzy nie należą do zamożnej części społeczeństwa. Tacy ludzie właśnie kupują częściej opony używane. Łódź z kolei nie jest aż tak bogatym miastem jeśli chodzi o przeciętnego obywatela i zapewne znajdą się nabywcy na ofertę specjalnie pod nich przygotowaną, czy w praktyce takie założenie może się sprawdzić – trudno powiedzieć, ale jak zwykle rynek musi zweryfikować każdą teorię. Reasumując w Łodzi zarówno strona popytowa jak i podażowa są bardzo rozwinięte, aczkolwiek na rynku opon używanych można znaleźć jeszcze luki i część popytu, która nie jest zaspokajana przez lokalną podaż. Pomocne mogą być także wszelkie portale internetowe, które umożliwiają zaprezentowanie naszego sklepu.

 

Zobacz też:

Jeśli rozważasz skorzystanie z reklamowanej pierwszej darmowej pożyczki w Vivus przeczytaj wcześniej naszą analizę i opinie o Vivus https://wirtualny.slask.pl/pozyczka-vivus-opinie/ testujemy pożyczkę Vivus – zobacz naszą opinię o pierwszej darmowej pożyczce w Vivus. Czy jest naprawdę za darmo?

Dodaj komentarz